Medycyna i Zdrowie

Koronawirus a witamina C

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czy podawanie witaminy C pomaga w walce z koronawirusem?

 

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2, czyli coronavirusem, podobnie jak zakażenie wirusami grypy czy wirusami przeziębienia może być kontrolowane przez podawanie odpowiednio wysokich dawek witaminy C. Dawki tej witaminy, które są ogólnie postrzegane jako dawki odpowiednie (np. przez WHO) to około 100mg witaminy C na dobę, natomiast badania prof. Paulinga dwukrotnego noblisty, który poświęcił znaczną część swojego życia na badania nad tą witaminą zmieniają to podejście. Profesor Pauling nie tylko przeprowadzał własne badania nad witaminą C ale również studiował badania innych naukowców w tym zakresie,  odkrył on że dotychczasowe postrzeganie witaminy C jako leku o niskiej skuteczności w walce z wirusami i bakteriami w ludzkim organiźmie spowodowane jest tym, że podawana była ona w ilości około 100 krotnie niższej od ilości która w skuteczny sposób wpływała na zakażenia bakteryjne i wirusowe,  czyli w dawce sugerowanej przez wiele międzynarodowych instytucji zajmujących się zdrowiem w ilości od 80 mg do 100 mg.

Dawkowanie witaminy C przy SARS-CoV-2

 Profesor Pauling  odkrył że dawki witaminy C sięgające od jednego grama – 1000 mg do nawet kilkudziesięciu gramów na dobę  może kontrolować lub nawet zatrzymać nowe infekcje wirusowe i bakteryjne jak i polepszyć ogólny stan zdrowia osoby która do tej pory nie suplementowała witaminy C. 

Kiedy podawać witaminę C przy koronawirusie

 

Pauling  doszedł do wniosku że kluczowe w suplementacji witaminą C jest pierwsze kilka godzin od wystąpienia początkowych symptomów choroby u chorego.  Objawami które mogą nas zaalarmować są dreszcze, zwiększona temperatura, nieżyt nosa, zwiększone wydzielanie śluzu z nosa,  a także ból głowy w okolicach zatok jak i ogólne nagłe pogorszenie samopoczucia.  Czyli jeśli zauważymy u siebie podobne symptomy powinniśmy jak najszybciej przyjąć kwas askorbinowy czyli witaminę C w ilości od jednego grama do 3 g co pół godziny aż do wystąpienia wodnistej biegunki.  Wystąpienie biegunki jest objawem wysycenia organizmu witaminą C i czymś całkowicie normalnym,  natomiast brak wystąpienia tego objawu jak również brak odnotowania zwiększonej aktywności jelit może świadczyć o zbyt małej ilości witaminy C jaką dostarczyliśmy do naszego organizmu.

 

W jakiej postaci przyjmować witaminę C przy koronawirusie

 

Witaminę C w dawkach podanych wyżej najlepiej spożywać w postaci czystej, którą można zakupić poprzez internet,  Taka postać witaminy C spowoduje że nie zostaniemy zatruci przez substancje pomocnicze występujące w ogólnodostępnych preparatach witaminowych w tym preparatach zawierających witaminę C.

 

Dlaczego tak mało się mówi o witaminie jako leku przeciwwirusowym?

 

Nasze dotychczasowe spojrzenie na witaminę C zostało wypaczone przez przekaz dotyczący tej witaminy płynący z publikacji medycznych sponsorowany przez farmację a dalej  przekazywanych przez ogromną większość lekarzy.  Okazuje się że witamina C ma wpływ na cały nasz organizm a działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne jest tylko ułamkiem jej dobroczynnego wpływu na organizm człowieka. 

 

Witamina C ,a KORONAWIRUS

 

Podsumowując zatem, koronawirus który jak podają badania naukowe rozprzestrzenia się od 20 do 30 krotnie szybciej od grypy oraz odznacza się wielokrotnie wyższą umieralność szczególnie u osób starszych oraz u osób u których stwierdzono inne choroby,  gdy natrafi na swojej drodze nasz organizm który jest pozbawiony większości witamin w odpowiedniej ilości wycieńczony antybiotykoterapia lekami antyhistaminowymi i  innymi lekami które skupiają się na usuwaniu objawów zamiast przyczyn chorób okazuje się bezbronny wobec nowego zagrożenia jakim jest koronawirus.  Najlepszą rzeczą jaką możemy dla ciebie i dla naszej rodziny zrobić to rozpocząć suplementację witaminami w dawkach które realnie mają wpływ na nasz organizm.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #2 Z sieci o witaminie CArnold 2020-04-05 19:27
Poprawia pracę układu krążenia, zwalcza wolne rodniki i działa przeciwnowotwor owo. Nazywa się ją „witaminą życia”, bo ma szereg prozdrowotnych właściwości, co sprawia, że jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podczas szeregu badań uczeni dowiedli bowiem, że witamina C ma wiele zbawiennych dla zdrowia właściwości, m.in. poprawia pamięć i funkcje poznawcze i zmniejsza ryzyko zgonu w wyniku sepsy.

Swoją popularność witamina C zawdzięcza niewątpliwie odkryciu Linusa Pulinga, który w 1970 roku opracował nagrodzoną Noblem teorię, według której zapobiega ona przeziębieniom. Choć wiele badań uczonego zostało po latach zdyskredytowany ch, reputacja witaminy C przetrwała. Po dziś dzień ludzie na całym świecie sięgają po nią, gdy odczuwają pierwsze symptomy przeziębienia lub chcą chronić się przed infekcją.

Według nowych badań, zbawienny wpływ witaminy C na odporność to mit. W 2007 roku naukowcy dowiedli, że przyjmowanie witaminy C podczas choroby nie pomaga w jej leczeniu. Dekadę później uczeni z Uniwersytetu w Helsinkach znów przebadali jej skuteczność w radzeniu sobie z przeziębieniem. Rezultaty ich badania były nieco bardziej optymistyczne – wykazały bowiem, że zapobiegawcze stosowanie suplementów z witaminą C może złagodzić przebieg infekcji i skrócić czas jej trwania o 19 proc.

Mimo braku dowodów na spektakularne efekty stosowania witaminy C podczas przeziębienia, eksperci zalecają przyjmowanie jej każdego dnia. „Wszyscy mamy niedobór genetyczny witaminy C, ponieważ nie dostarczamy potrzebnych jej ilości w naturalny sposób” – wyjaśnia kardiolog dr Thomas Levy. Specjaliści apelują jednak, by nie przesadzić z dzienną dawką witaminy. Przyjmowanie ilości przekraczającej 10 g może skutkować bólami brzucha i biegunką. W przypadku niewydolności nerek, stosowanie jakichkolwiek suplementów – w tym witaminy C – należy zaś bezwzględnie konsultować z lekarzem.

W Chinach trwają obecnie badania, które mają sprawdzić, czy witamina C przyjmowana w dużych dawkach może pomóc w walce z błyskawicznie rozprzestrzenia jącym się na całym świecie koronawirusem. Naukowcy z Zhongnan Hospital of Wuhan University przeprowadzają testy z udziałem 120 pacjentów zakażonych wirusem COVID-19, podając im codzienne 24 g witaminy C. Na rezultaty badań musimy jednak jeszcze poczekać. (PAP Life)
Cytować
+1 #1 A w TV tylko myjcie ręcewiktor wektor 2020-03-13 12:43
Wszystko się zgadza, dziwne, że w TV nikt o tym nie mówi, tylko wkółko o myciu rąk, jeśli ktoś pyta o witaminy to reszta rozmówców traktuje je z ironią i politowaniem, co lekarze polecają robić? Zostać w domu i czekać na ozdrowienie. To jest jakaś bzdura!

Cytować