Medycyna i Zdrowie

Jak odzyskać zdrowie?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak odzyskać nasze zdrowie?

 

Moi drodzy,

niniejszy artykuł piszę po około rocznych studiach nad suplementacją witaminami, mikroelementami oraz zdrową dietą, studiowałem w przeszłości biochemię i ta znajomość dała mi bazę do dalszej nauki. Bodźcem, który spowodował zainteresowanie tematem stał się pogarszający się stan zdrowia,

z super aktywnego również pod względem sportowym człowieka stałem się obolałym i narzekającym.

Większość lekarstw nie jest nam potrzebna, przynajmniej te na najczęstsze choroby!

Nasz organizm posiada mechanizmy, które poradzą sobie praktycznie z każdym zagrożeniem chorobotwórczym, a to czy zachorujemy, czy nie zależy czy zapewnimy mu odpowiednie warunki, aby mógł sam siebie wyleczyć. Musimy zrozumieć, że na codzień katujemy organizm z każdej strony trując go cukrem (o czym napiszę poniżej), chemią wszechobecną w żywności, przez nasze umiłowanie do czystości chemia dosłownie nas otacza.

Czystość, która tak kochamy, umyte chemią podłogi, blaty, miski itd dosłownie zabija nie tylko nas ale również naszych czworonożnych przyjaciół, pieski i koty kochają wylizywać resztki np. z podłogi wprowadzając do swojego organizmu chemię, którą umyliśmy np. podłogę - plaga nowotworów u zwierzaków to właśnie plaga naszego bezmyślnego przywiązania do czystości!

Przez całe moje dotychczasowe życie ciągła opryszczka, uczulenia objawiające się katarem oraz słaba odporność na choroby przede wszystkim bakteryjne były normalnością (dlatego, że nikt mi nie uzmysłowił, że tak nie musi być), lekarze twierdzili "że tak już mam". Wszelkie leki raz pomagały a raz nie i jeśli nawet to na krótko...

 Zagadnieniem od którego zacząłem swoje studia nad zdrowiem były publikacje Pana Zięby, można wierzyć lub nie w to co ten Pan pisze, ja podszedłem z ciekawością ale sceptycznie. Kupiłem kilogram czystego kwasu askorbinowego, witaminę B compositum (całą gamę witamin z grupy B) oraz dobrą multiwitaminę z mikroelementami. Tak zaopatrzony zacząłem suplementację tymi substancjami - czyli zacząłem po prostu je brać. Poczułem się lepiej, stałem się bardziej odporny, opryszczka zniknęła, ale oczekiwałem lepszego efektu. Studiowałem dalej, zastanawiałem się nad powiązaniami pomiędzy tym co jadłem i jak się czułem, przeczytałem rownież opracowanie o wpływie cukru na nasz organizm i spróbowałem, odstawiłem cukier w stanie przetworzonym czyli m.in. cukierki, czekoladę, słodkie ciasta, słodzone napoje gazowane, "kubusie" i wszystko inne co miało w składzie "cukier" oraz "syrop fruktozowo-glukozowy (jedna z bardziej toksycznych dla człowieka substancji)", podobnie gluzoza czy fruktoza. Co się okazało?

- 0 chorób, od wielu miesięcy nie złapałem nawet przeziębienia

- jasność umysłu, powróciła dobra pamięć i dobra orientacja przestrzenna

- wszelkie rany goją się błyskawicznie

Panuje obiegowa opinia, że cukier np. w słodyczach to są puste kalorie, nie zgadzam się z tym, są to śmiertelne kalorie, nie są one puste - trzustka reaguje gwałtownie na taki cukier, gwałtownie=źle

Zauważmy od małego podaje się nam słodycze, które działają jak narkotyk w późniejszym życiu powodując różne choroby w zależności od preferencji organizmu.

Cukry przetworzone są złe - koniec i kropka

Cukry przetworzone które wprowadzimy do organizmu nie tylko powodują wariacką pracę trzustki, ale również blokują wiele innych procesów zachodzących w organiźmie, w tym zatrzymują wodę w ciele - o tym żaden lekarz tobie nie powie, prędzej zapisze pigułki dehydro...coś tam.

przykład: będąc w szpitalu (leczenie starej kontuzji) leżałem obok chorego na cukrzycę, rany mu się wcale nie goiły, lekarze chcieli go przenieść na oddział wewnętrzny, ponieważ jego stan się pogarszał, szpikowali go antybiotykami i nnymi lekami, jednak bez rezultatu, przekonałem go aby spróbował mojej mikstury witaminowej - po jednej dobie podawania został wypisany ze szpitala, lekarza na obchodzie porannym patrzyli z niedowierzaniem na jego wyniki i ranę, która zaczęła się w końcu goić, dodatkowo obniżył mu się cukier we krwi.

Podsumowując:

- unikamy (cukru, syropów glukozowo fruktozowych, glokozy) np. w słodkich napojach, słodyczach

- zaczynamy czytać składy produktów

- zastępujemy cukry przetworzone cukrami np. z różnego rodzaju orzeszków (są one również bogate w witaminy i mikroelementy)

- kupujemy witaminę C w dużym np. kilogramowym opakowaniu i rozpuszczamy sobie codziennie w naturalnym soku owocowym, dziennie można podawać nawet kilkanaście gramów, osobiście biorę około 3 gramów (1/3 -1/4 małej płaskiej łyżeczki)

- kupujemy dobrą multiwitaminę z mikroelementami

-mając zwierzaki w domu nie myjemy podłogi chemią, a jeśli nawet musimy to zrobić to przecierajmy całość kilkukrotnie wodą, nie krzywdźmy naszych przyjaciół...!

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+1 #2 działaGazda 2016-02-10 14:06
100% prawda, sprawdziłem, działa, do tego obniżył mi się cukier we krwi!!!
Cytować
+1 #1 Filmik o witaminie CTT 2016-02-10 10:46
https://www.youtube.com/watch?v=xl5RzHAWboY
Cytować