Jak wyciszyć i wygłuszyć mieszkanie?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak wyciszyć i wygłuszyć mieszkanie?

Jak osiągnąć komfortową "ciszę" w swoim mieszkaniu, czyli jak zaoszczędzić wiele lat życia, nie nabawić się choroby psychicznej i dobrze albo chociaż obojętnie żyć z sąsiadami.


1. Jeśli kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego, zadaj sobie trochę trudu, pochodź po sąsiadach i popytaj się jak jest m.in z akustyką, prześpij się kilka nocy w swoim przyszłym mieszkaniu zanim je kupisz.

 


2. Jeśli kupujesz nowe mieszkanie od dewelopera to jeśli masz taką możliwość bądź jak najczęściej na terenie budowy i dokumentuj zdjęciowo szczególnie

 

stawianie ścian, dobrze żyj z budowlańcami - oni też potrzebują uszanowania swojej pracy, daj im coś ekstra, bądź miły (bo to od nich wszystko zależy!!!!) ich zła wola to Twoje mieszkanie w którym nie da się mieszkać. Dla budowlańca jest obojętne czy zrobi coś super czy średnio czy też tylko zamaskuje coś co spierniczy - i tak dostanie zapłacone tyle samo, dla Ciebie zrobione super mieszkanie to spokój, oszczędność i łatwość późniejszej sprzedaży tego mieszkania!


3. Zleć odbiór mieszkania profesjonaliście-polecam biegłych sądowych, abyś miał już atut w ręku w ewentualnej walce z deweloperem... taka ekspertyza kosztuje około 500-1000zł

4. Jeśli słyszysz nawet głośne rozmowy przez ścianę z sąsiedniego mieszkania to znaczy, że ściana nie jest zgodna z normą i masz prawo ubiegać się o poprawę jej właściwości od dewelopera.

5. Pamiętaj! to, że słyszysz Twojego sąsiada przy jego codziennych czynnościach to nie jego wina ale wina źle wybudowanego mieszkania oraz całego budynku.

6. Szukaj rozwiązań eliminujących problem a nie mogących go pogłębić

7. Jeśli masz możliwość to spróbuj wpłynąć (nawet podziel się kosztami) z sąsiadem z góry aby np. pod panele dał dobrą piankę/korek i żeby podłoga "pływała".

8. Dobra akustyka mieszkania to detale, to fachowo położona podłoga, ściany bez wielkich dziur na skrzynki elektryczne itd (nie oczekuj od ściany w której masz kilka głębokich otworów na gniazda elektryczne, że będzie zatrzymywała hałas.

9. Jeśli chcesz zmniejszyć hałas WYCHODZĄCY z Twojego mieszkania to zainstaluj zasłony, zawieś obrazy na ściany, pamiętaj gołe ściany i podłogi zwiększają hałas dochodzący do Twoich sąsiadów.

10. Zgodnie z punktem 9. niekoniecznie Twój sąsiad zza ściany słyszy Ciebie tak samo jak Ty jego.

 

11. Słynne wydmuszki z jajek i wykładziny dywanowe na ścianach nie spowodują, że będziesz mniej słyszał Twojego sąsiada, to on będzie słyszał mniej Ciebie, również poprawi jakość odsłuchiwania przez Ciebie np. muzyki w tym pomieszczeniu.

12. 99,9% firm budowlanych nie mam najmniejszego pojęcia o akustyce i wygłuszeniach, jeśli chcesz coś poprawić poszukaj prawdziwego eksperta

13. Ciekawe rzeczy pisze niejaki TORNAD na tym forum

http://forum.gazeta.pl/forum/w,217,140115448,140485840,Re_skuteczne_wyciszenie_mieszkania_komus_sie_u.html

niestety jego teorie nie przypadły amatorom do gustu, wolą rozwiązania typu korek dobry na wszystko...

14. Dźwięki które dochodzą do naszego mieszkania mogą mieć żródło konstrukcyjne - to dźwięki, pochodzące np. z uderzeń obcasów, drgań pralki, dźwięki te przenoszą się przez podłogę, która zamiast "pływać" na sztywno łączy się np. ze ścianą lub stropem i tą właśnie drogą roznosi się po całym budynku, takich dźwięków nie ma najmniejszego sensu próbować eliminować gąbkami, wełnami itd., najtaniej jest zminimalizować je u źródła patrz punkt 7.

15. Dźwięki powietrzne (rozmowy, muzyka ((ale nie niskie tony - tzw basy)) są stosunkowo łatwe do zatrzymania, można tutaj stosować wełny np. rockton, specjalne gęste pianki i wiele innych.

Pamiętaj, że najczęściej to my stajemy się wrogami naszych sąsiadów zanim oni staną się naszymi wrogami, spróbuj porozmawiać z sąsiadem unikając trybu roszczeniowego zwróć uwagę na to, że w większości wypadków efekt jaki uzyskasz zależy tylko od dobrej woli Twojego sąsiada, a prawo panujące w Polsce praktycznie nie jest w stanie Tobie pomóc w sytuacjach w sąsiadem...

Życzę wszystkim komfortowych czytaj. zachowujących polskie normy mieszkań i wyrozumiałych sąsiadów!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #3 Glosny sasiadJuzek 2017-06-24 17:40
A co jesli glosny sasiad jest gluchy i rozmawia jak normalny czlowiek krzyczy? telewizor ustawia na glosnosc z 80... ?
Cytować
+2 #2 Dobra radaBudo 2014-12-24 11:18
Im wyższa masa ściany tym niższe częstotliwości będzie zatrzymywała, ważne jest również aby materiał z którego jest zrobiona był jak najmniej sprężysty i jak najbardziej plastyczny, bardzo ważne są również łączenia naszej przegrody akustycznej ze ścianami, natomiast nie powinno się na sztywno łączyć jej z podłogą.
Cytować
+3 #1 Kasetonymmm 2014-12-23 19:18
Najlepsze są sposoby typu styropianowe kasetony 2-3cm pod sufitem i taki ktoś ma nadzieje, że to coś da :)
Cytować